Проїзд перехресть – навчання водінню автомобіля

Під'їжджаючи до перехрестя, водій повинен спочатку визначити наявність знаків. Кожен тип має свої знаки. Якщо вказівок немає, поступіться дорогою праворуч. Наша автошкола Київ - це команда професіоналів, які допоможуть вам швидко навчитися мистецтву водіння.
02.01.2024

Під'їжджаючи до перехрестя, водій повинен спочатку визначити наявність знаків. Кожен тип має свої знаки. Якщо вказівок немає, поступіться дорогою праворуч. Наша автошкола Київ – це команда професіоналів, які допоможуть вам швидко навчитися мистецтву водіння.

Проїзд перехресть: загальна інформація

Перехрестя - це місце з'єднання або перехрещення двох, або більше доріг, незалежно від кута або кутів осей цих проїжджих частин. Проїзд іноді організовується знаками або ліхтарями. Наприклад, "поступися дорогою" або "світлофор". Для організації проїзду кожного авто запроваджено правила пріоритету.

Як правильно виконувати проїзд перехресть:

  • він зобов'язаний їхати з більш помірною швидкістю, оскільки умови видимості гірші, і знижувати швидкість, дивлячись у внутрішнє дзеркало;
  • перед в'їздом важливо переконатися, що дорога вільна;
  • потрібно спостерігати за іншими автомобілістами, щоб визначити їхні наміри;
  • необхідно дотримуватися правил пріоритетного проїзду;
  • при намірі повернути праворуч: автомобіль тримається правого боку і краю проїжджої частини, за винятком випадків неможливості це зробити (габарити, навантаження та інше);
  • якщо він збирається повернути ліворуч, він тримається лівого боку вздовж лінії, що розділяє двосторонній рух. Якщо серединний шлях існує, він ним може скористатися.

Хто кого повинен пропускати на перехресті?

На регульованому (визначається сигналами світлофора, а також регулювальника) і нерегульованому - водій, який робить правий або лівий поворот, пропускає пішоходів, які переходять дорогу, а також велосипедистів, що рухаються в попутному напрямку.

Як проїжджати перехрестя в місті?

Водій повинен поступитися тим, хто наближається попереду, якщо він бажає повернути ліворуч. Коли два авто під'їжджають з різних доріг, той, хто йде зліва, звільняє смугу іншому. У разі під'їзду, де є знак "Стоп", він зупиняється на кілька секунд і поступається тим, хто їде праворуч і ліворуч, перш ніж виїхати. Те ж саме стосується того, де позначено знаком "Поступися дорогою". Наближаючись до жвавої дороги і не перебуваючи там сам, кожному варто знати кому поступатися на перехресті. Усі поступаються дорогою пішоходам, які перебувають на пішохідному переході або бажають це зробити. Пріоритет пішоходів також віддається в пішохідних зонах і місцях зустрічей. Порушення цих правил тягне за собою накладення штрафу за правопорушення.

Як за правилами роз'їжджатися на перехрестях?

У загальних правилах дорожнього руху всі роз'їзди або обгони відбуваються зліва. Незалежно від того, хто це (велосипедист, мотоцикл, велосипед або автобус). На дорозі з одностороннім рухом жоден транспортний засіб не може під'їхати з протилежного боку. Таким чином, водій може залишатися в крайньому лівому ряду, щоб об'їхати і навіть обігнати кількох одночасно.

На дорозі з двостороннім рухом (переривчаста лінія зліва від дороги) можна здійснювати обгін з протилежного боку. Для обгону зліва водієві доведеться використовувати смугу, відведену для зустрічних. Тому йому потрібно бути особливо пильним, уважним і їхати тільки тоді, коли шлях повністю вільний, щоб не створювати аварійні ситуації.

У місті та за межами населених пунктів роз'їзди та обгони можуть бути небезпечними і потребують особливого контролю. Для цього необхідно дотримуватися всіх правил дорожнього руху, щоб здійснювати перехід залежно від знаків, перешкоди і дорожньої ситуації. Усі учасники руху, які проїжджають повз, зобов'язані знизити швидкість, а потім, за необхідності, триматися якомога правіше, щоб уникнути будь-якого ризику.

Чат-бот Telegram Чат-бот Viber